Lepšie to už byť nemôže, spoznajte BMW 8 Coupé

Znovuzrodená legenda bavorskej automobilky, vychádzajúca z rovnomenného predchodcu z konca 80-tych a začiatku 90-tych rokov. Nech sa páči, zoznámte sa.

Oprášená sláva triedy 8

Príchod novej osmičky sprevádzali tajnosti, dohady a atmosféra, aká sa pri ostatných modeloch len tak nevidí. Existuje na to jednoduché vysvetlenie. Jedná sa totiž o obnovenú výrobu kupé s rovnakým názvom, ktoré Nemci vyrábali v rokoch 1989 až 1999. Model bol na svoju dobu extravagantný, s výraznými črtami a v neposlednom rade cenou, ktorá bola určená skôr pre spoločenskú smotánku.

Aj to bol dôvod, prečo exkluzívne kupé zrovna neexcelovalo v predajných číslach a v BMW na prelome tisícročí jeho výrobu stopli. Auto však získalo ešte väčšiu jedinečnosť tým, že nebolo predaných príliš veľa kusov a postupom času ho bolo čoraz ťažšie získať. Aj preto je znovuzrodenie BMW 8 Coupé opradené akousi zvláštnou, priam vzrušujúcou aurou.

Pohladenie pre oči

Ak ste čakali naozajstnú reinkarnáciu dnes už skôr zberateľského kúsku, dočkali ste sa. Nové BMW 8 Coupé je dizajnový kúsok ako vyšitý. Automobilke sa úsilie naozaj vyplatilo a kupé je perfektnou kópiou svojho staršieho brata. Dokázalo si zachovať všetky hlavné prvky starého modelu, ktoré dopĺňajú nádherné ostré línie a zrezané tvary, charakteristické práve pre súčasnú dobu. Spojenie dvoch generácií prináša vo svojom finále jednoducho nádherný pohľad, ktorý teší ešte predtým, ako si sadnete za volant.

Aj keď sa jedná o športiak, ktorý nesklame ani na závodnom okruhu, interiér paradoxne pripomína limuzínu tej najvyššej kategórie. V BMW bolo cieľom skĺbenie dvoch odlišných tried, čo sa skutočne podarilo. Vo vnútri auta sú použité najkvalitnejšie dostupné materiály, ktoré v kombinácii s inovatívnymi technológiami vytvárajú dokonalé spojenie športu a elegancie.

Pretekár telom aj dušou

Pri novom kupé osmičkovej rady, máme dočinenia s naozajstným športovým kúskom. Pretekárske vlastnosti zdedilo po svojom predchodcovi a nehovorí za to iba pohľad na tvary vozidla, ale aj samotné čísla. BMW 8 Coupé je dostupné v dvoch rôznych verziách, benzínovej a naftovej. Benzínová disponuje priam pretekárskymi parametrami, naftová je určená skôr na dlhšie trasy, no pri zošliapnutí plynu vás rozhodne nesklame.

Prvá verzia disponuje benzínovým motorom V8, ktorý prekvapí nespútaným výkonom. Dopredu vás bude poháňať ohromná sila o parametroch 370 kW, ktoré sa počas jazdy transformujú na 530 konských síl. Tie vás na 100 km/h pri maximálnej akcelerácii dostanú iba za 3,7 sekundy a to už je čo povedať. Maximálny krútiaci moment tohto zážihového osemvalca je 750 Nm, čo len podčiarkuje nadupané športové vlastnosti benzínového prevedenia.

Naftová verzia sa môže pochváliť výkonom 230 kW, respektíve 320 koní, pričom maximálny krútiaci moment sa zastaví na čísle 680 Nm. Vznetový trojlitrový šesťvalec navyše prekvapí priemernou spotrebou s hodnotami 5,9 až 6,2 l/100 km. Obidva motory diriguje vylepšená 8-stupňová automatická prevodovka Steptronic a v oboch prípadoch sa tiež jedná o pohon všetkých štyroch kolies.

To najlepšie, čo Mníchov ponúka

Už samotné označenie triedy hovorí za všetko. Vyššie číselné označenie v BMW nenájdete. Jedná sa o to najlepšie z najlepších. BMW 8 Coupé je stelesnením novodobého športového automobilu, ktorý popri všetkom nezabúda na to, čo sa patrí. Z vonku ale aj z vnútra pôsobí ako naozajstný džentlmen, vždy pripravený urobiť pre vás maximum.

Automobilka do nového kupé doslova vložila svoje srdce. Je to auto ako má byť, so všetkým čo k nemu patrí. Sebavedomý líder, ktorý v sebe nosí hrdosť svojho predchodcu a na ceste ho okamžite spoznáte.

Premeňte sny na realitu

BMW 8 Coupé je bezpochyby auto, v ktorom by sa chcel previesť každý, no nie každému sa to aj podarí. Obstarávacia cena tohto krásavca nie je vôbec nízka a núti siahnuť hlboko do vrecka. S AUTO Prestige však máte jedinečnú možnosť. Nazbierajte odvahu a zoberte ho na na spoločnú, ktorá ešte dlho zostane uložená kdesi vo vašej pamäti.

Model je snom každého šoféra, vyskúšate ho a opúšťať ho budete už len veľmi ťažko.

Mohlo by Vás zaujímať

© 2024 AUTO Prestige | Created by Signus / Datatime

Nahlásenie chyby

Našli ste na stránke chybu alebo nefunkčnú časť? Napíšte nám prosím a pomôžete nám urýchliť jej nápravu.