Prívitajte ambiciózny roadster, nové BMW Z4

Silný individualista s vlastným štýlom, nespútanou voľnosťou a jedinečnou silou. Zistite o nováčikovi v rodine AUTO Prestige.

Výsledok netradičnej spolupráce

Model BMW Z4 nie je v automobilovom svete žiadnou novinkou. Svoju slávu zažil, po cestách už čo to nachodil a hlavne v teplejších mesiacoch si staršieho predchodcu môžeme všimnúť v našich uliciach dodnes.

Z výrobnej linky sa tento bavorák vytratil približne pred 9 rokmi a práve po tomto čase sa ho v BMW rozhodli priviesť späť k životu. Jeho príchod je okorenený špeciálnou spoluprácou, kde nemeckí vývojári dali hlavy dohromady s japonskými. BMW nadviazalo kolaboráciu s Toyotou a aj preto dostáva nová Z4-ka črty legendárneho vozidla Toyota Supra.

Sme medzi prvými

Príchod obnoveného modelu bol vysoko očakávaný a do poslednej chvíle ho sprevádzalo akési rúško tajomstva. BMW Z4 sa do predaja dostáva práve tohtoročnú jar, a my v AUTO Prestige sme ho len nedávno hrdo privítali vo svojej garáži. Zadovážili sme ho najskôr ako sa len dalo a verte, stálo to naozaj za to.

Parametre Z4 Roadster sľubujú nevídaný zážitok, vozidlo je priam nabité technológiami, no zároveň si zachováva svoj štýl a eleganciu. Prichádza s ohromnými ambíciami a svoju kategóriu jednoducho valcuje.

Tri verzie pod kapotou

Najnovší roadster od BMW prichádza s cieľom vyhovieť každému. Aj to je dôvod, prečo je dostupný práve v troch rôznych prevedeniach. Dilema nastávajúceho vlastníka tohto automobilového šperku je v podstate jednoduchá, no zásadná. V Mníchove to veľmi dobre vedia a preto dávajú na výber medzi šesť a štvorvalcovým prevedením.

Ako vrchol ponuky vystupuje trojlitrový benzínový šesťvalec, ktorý poskytne maximálny pôžitok z jazdy a výkon o sile 250 kW, a teda 340 konských síl. To už je na ceste cítiť. Pre ostatných sú v ponuke dve štvorvalcové zážihové verzie, o výkone 197, resp. 258 koní.

Manuálnu prevodovku vám Z4 neponúkne, vyblázniť sa však dá aj s automatikou, ktorou je automobilovým nadšencom dobre známe prevedenie Steptronic. Štvorvalce dokonca prekvapia spotrebou, ktorá by sa pri kombinovanej jazde mala zastaviť niekde na hodnote od 6 až 6,1 litra.

Kolegom nezostáva dlžný

Ak ste už u nás mali dočinenia s ktorýmkoľvek prémiovejším modelom BMW, Z4 Roadster vám ponúkne štandard, na ktorý ste zvyknutí. Interiér vozidla je premyslený do posledného detailu. Materiály najvyššej kvality, zábavný systém, veľká obrazovka, športový volant, mohutná palubná doska a vstavané najnovšie technológie. V BMW dbajú na používateľskú spokojnosť a tú vám Z4-ka prinesie so svojou typickou noblesou.

Pohodlie a konektivita na prvom mieste, vozidlo spárujete so svojim smartfónom, pomocou ktorého ho dokonca budete vedieť aj naštartovať či aktualizovať. BMW Z4 Roadster drží krok so súčasnou dobou, krivkami navonok, precíznym a technologickým interiérom zvnútra.

Vyčarujte si úsmev

Nemáte na čo čakať. Splňte si ten chlapčenský sen a vytiahnite ho na cesty. Poriadne ho prevetrajte a to isté Z4-ka ponúkne vám. Špeciálne vyvinutá sklápacia strecha, ktorá sa zloží do 10 sekúnd a vy tak pocítite naozajstný vietor vo vlasoch.

Každé stlačenie plynu vám úsmev potiahne ešte o niečo vyššie, pri každej zvládnutej zákrute vám poskočí srdce a keď budete odchádzať, oči na ňom necháte ešte dlho. BMW Z4 Roadster je trieda, špeciálny kúsok, unikátny a nadčasový. V AUTO Prestige ho môžete vyskúšať. Tak neváhajte príliš dlho, kým vás niekto nepredbehne.

Mohlo by Vás zaujímať

© 2024 AUTO Prestige | Created by Signus / Datatime

Nahlásenie chyby

Našli ste na stránke chybu alebo nefunkčnú časť? Napíšte nám prosím a pomôžete nám urýchliť jej nápravu.