Podržte sa, prichádza najnovšia generácia BMW X5!

Už ste to počuli? V Mníchove sa ide na plné obrátky a obľúbený model X5 predstavuje novú a v mnohom revolučnú generáciu už po piatich rokoch.

Áno, je to pravda. Bavorský automobilový gigant sa odhodlal k odvážnemu kroku a skracuje životnosť SUV tej najvyššej triedy, BMW X5. Posledný model X5 bol naposledy predstavený v roku 2013 a na trhu valcoval konkurenciu iba 5 rokov, kedy sa BMW rozhodlo predstaviť jeho nového, výrazne vylepšeného súrodenca. AUTO Prestige vám dá možnosť si ho vyskúšať.

Vnímajte ho ako vodcu

Automobilka tento model rada prezentuje ako svoju vlajkovú loď, najvyššiu triedu, vodcu svorky. Oproti ostatným modelom nemeckého koncernu je X5 tým najrobustnejším a najvyšším, čo ho na túto rolu jednoznačne predurčuje. Navyše mu nechýba sila, elegancia a majestátnosť. Auto svojim vzhľadom o svojej pozícii v radoch automobilky nenecháva na pochybách naozaj nikoho a výnimkou sme sa nestali ani my.

Má všetko, čo má vodca mať. Hneď, ako ohúri vzhľadom, premeria si vás ostrým a prísnym pohľadom. O ten sa postarajú nové a pre túto triedu charakteristické laserové svetlá s modrými prvkami, X Laser Light. Nezaskočí ho divočina v podobe ťažkého terénu, v uliciach mesta si s hrdosťou zachová svoj štýl a zároveň prekvapí svojim ukážkovým správaním. Jednoducho líder, ako má byť.

Dizajnový kúsok

Oproti svojmu predchodcovi je nový model ešte o niečo väčší, do dĺžky mu pribudlo 36, do šírky 66 a do výšky 19 milimetrov. Zdajú sa vám tieto rozmery zanedbateľné? Názor zaručene zmeníte, akonáhle pred vami X5 obuté na 22-palcových elektrónoch zastane. Rozdiel je naozaj badateľný, podčiarknutý ostrejšími krivkami a líniami. Dizajn vozidla sa nesie v typickom duchu triedy X a je priam evolučne prepracovaný. Cieľom automobilky bolo zachovať typické dizajnové črty, no zároveň ich signifikantne pozmeniť.

Oproti o 5 rokov staršej X5 sa nový model javí omnoho aerodynamickejšie, čo je spôsobené množstvom prepracovaných detailov. Auto svojim vzhľadom interpretuje všetky dôležité vlastnosti a hravo si získava srdcia okoloidúcich. Celkom nová kapitola však začína v momente, kedy sa do nového BMW X5 posadíte a bližšie sa s ním zoznámite.

Luxusnejšie to byť nemôže

Interiér je doslova nabitý množstvom technológií a vylepšení. Nový model X5 vám dáva pocit, že v aute všetko veľmi dobre poznáte ešte pred tým, ako sa tak stane. To má na svedomí maximálne intuitívna a inovatívna koncepcia BMW Operating System 7.0, ktorá je ovládateľná gestom, hlasom aj dotykom. Auto vás jednoducho počúva, a to sa nedá nemilovať.

Palubná doska je priam harmonicky usporiadaná, opticky aj graficky. Prítomná je štvorzónová klimatizácia, kožené čalúnenie interiéru Vernasca či elektronický volič prevodovky Steptronic, ktorý je zároveň úplnou novinkou. Z luxusných prvkov nemôžeme zabudnúť na strešné okno Sky Lounge, ktoré usporiadaním svetelných bodov vytvára dokonalý efekt nočnej hviezdnej oblohy a za zmienku stojí aj uvítacie osvetlenie Light Carpet, štyri dostupné vône interiéru alebo prepracovaný audiosystém Bowers & Wilkins s 20 reproduktormi.

Všetko, čo od neho očakávate

Mohutné SUV sa nenechá zahanbiť ani svojou silou. Auto pod kapotou ukrýva radový 6-valec BMW TwinPower, ktorý pri maximálnom výkone dosahuje parametre 250 kW, respektíve 340 k. Krútiaci moment s hodnotou 450 NM zabezpečí vyvážený a dynamický ťah motora, ktorý je riadený 8-stupňovou automatickou prevodovkou Steptronic. BMW X5 má síce svoju hmotnosť, no s takýmto výkonom ju pri jazde absolútne nepocítite. To sebavedomo potvrdzuje fakt, že pri stlačení plynového pedálu na maximum sa z 0 na 100 km/h dostanete už za 5,6 sekundy.

Keďže máme dočinenia s autom vhodným aj na jazdu mimo mestských a upravených vozoviek, nemecký koncern prichádza so štyrmi špeciálnymi modulmi. Pre náročný terén s voľným povrchom je tu režim xSand, xGravel pre ľahký štrkovitý terén, xRock pre náročný terén s výrazne nerovným povrchom a maximálne kontrolované jazdné vlastnosti na klzkom povrchu zabezpečí režim xSnow.

Dokonalý manažment

Štvrté vylepšenie obľúbeného modelu X5 však neprestáva prekvapovať, novinkami a vylepšeniami priam oplýva. Za zmienku určite stojí nová generácia komfortu pre nakladanie a vykladanie batožiny či Driving Assistant Professional, s ktorým sa v BMW naozaj vyhrali a na ceste vám zaručí maximálnu bezpečnosť.
Vyskúšajte tiež funkciu Digital Key, pomocou ktorej vaše X5 naštartujete aj bez použitia kľúča. Stačí vám na to iba váš smartfón, cez ktorý vďaka vylepšeniu Remote Software Upgrade vozidlu zabezpečíte vždy najnovší a aktualizovaný softvér, a to aj bez nutnej návštevy svojho servisného partnera.
Nové BMW X5 má naozaj čo ponúknuť a najlepšie sa o tom presvedčíte, keď ho dostanete do vlastných rúk. Zmeny oproti staršej generácii sú viditeľné a život vám uľahčia v každej jednej situácii na ceste a tiež mimo nej. Vyskúšajte si nový kúsok od BMW vďaka AUTO Prestige, už od 156 €/deň (pri nájme na 8 a viac dní). Podrobný cenník nájdete tu.

Link na BMW X5 v našej ponuke: https://www.auto-prestige.sk/sk/auta/39/bmw-x5

Mohlo by Vás zaujímať

© 2024 AUTO Prestige | Created by Signus / Datatime

Nahlásenie chyby

Našli ste na stránke chybu alebo nefunkčnú časť? Napíšte nám prosím a pomôžete nám urýchliť jej nápravu.